Британія відхилила заклик рф до таємного голосування в ООН щодо «референдумів»

21:00 08.10.2022

Велика Британія відхилила заклик російської федерації щодо того, щоб голосування на Генеральній Асамблеї ООН з приводу псевдореферендумів, проведених росією на окупованих територіях України, було закритим.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Генеральна Асамблея збирається наступного тижня проголосувати за проєкт резолюції, яка засуджує незаконні так звані референдуми та спробу незаконної анексії росією територій України. У проєкті резолюції також висловлюється підтримка суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України.

У листі до держав ООН на початку цього тижня посол росії в ООН василь небензя лобіював проведення таємного голосування, стверджуючи, що деяким країнам може бути «дуже важко висловлювати позицію публічно».


Посол Великої Британії в ООН Барбара Вудворд заявила, що правила Генеральної Асамблеї чітко свідчать про те, що будь-який представник може вимагати проведення відкритого голосування. Вона зазначила, що проведення таємного голосування щодо резолюції Генеральної асамблеї «суперечило б прецеденту, створеному багато десятиріч тому, та підірвало б практику найбільш представницького дорадчого органу в світі».

«Саме тому ми вимагаємо, відповідно до правила 87b, щоб було проведено занесене в протокол голосування щодо резолюції», – написала Вудворд у листі до президента Генеральної асамблеї.


За словами дипломатів, Генеральна Асамблея має проголосувати за проєкт резолюції у вівторок або середу.

Як повідомляв Укрінформ, 30 вересня делегація росії в Раді Безпеки ООН скористалася правом постійного члена та застосувала вето під час голосування резолюції, яка засуджувала кремлівські псевдореферендуми в Україні та закликала не визнавати жодних змін українських кордонів. Саме тому було прийнято рішення винести резолюцію на розгляд Генасамблеї ООН, де росія не має права вето.

Ще на цю тему