Сьогодні лідери країн ЄС у Празі обговорять введення «коридору цін на газ» – Reuters

12:40 07.10.2022

На зустрічі в Празі в п'ятницю 7 жовтня лідери країн ЄС обговорять, чи обмежити ціни на газ і як це зробити. Брюссель розглядає цю ідею, але ще не зробив офіційної пропозиції, а тим часом деякі країни розробили власнію

Про це пише ZN.UA з посиланням на Reuters.

Група з 15 країн ще 25 вересня закликала Єврокомісію запровадити стелю цін на весь імпортований газ. Однак Німеччина, Данія та Нідерланди виступили тоді проти обмеження ціни, стверджуючи, що це завдасть шкоди зусиллям щодо стримування енергетичної кризи в Європі.

Як компромісний варіант Греція, Польща, Італія та Бельгія підготували пропозицію для Європейського Союзу запровадити «гнучкий ціновий коридор» на газ, щоб спробувати знизити високі ціни на енергоносії та стрімке зростання інфляції.

«Коридор буде застосовуватися до всіх оптових транзакцій, не обмежуючись імпортом із певних юрисдикцій і не обмежуючись конкретним використанням природного газу», – йдеться в документі, який окреслює запропонований ціновий «коридор».

У документі, з яким ознайомилося Reuters, передбачено такий діапазон цін, щоб він був достатньо високим для функціонування ринку, і при цьому достатньо гнучким, щоб європейські країни могли залучати постачання світового газу, конкурентоспроможного за ціною.
 

Теми: