В іранських дронах-камікадзе Shahed-136 знайшли американські мікросхеми

18:40 05.10.2022

Інженери з Дніпра розібрали збитий іранський дрон-камікадзе Shahed-136 та виявили на центральному процесорі мікрочіпи компанії Altera, яку американська Intel викупила у 2015 році.

Раніше Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ повідомляло про те, що в безпілотниках Shahed-131 («рання» версія Shahed-136) знайшли відразу кілька процесорів виробництва американської компанії Texas Instruments, пише НВ.

Тепер інженери, які працюють над створенням українського безпілотника Довбуш, вивчили будову нової версії іранського дрона-камікадзе — Shahed-136. З’ясувалося, що центральний процесор БПЛА також є американським.

«На центральному процесорі хоч і затерте маркування але певні ознаки 100% вказують що це потужний чіп виробництва ALTERA/INTEL», — пише ініціатора проекту Довбуш та один із засновників Монобанку Володимир Яценко.

Також, за його словами, БПЛА спроектували фахівці, які навчалися у США. «Цікаво, що іранські студенти не можуть навчатися у США на пілотів, а от долучитися до новітніх технологій у сфері радіоелектроніки — залюбки», — зазначає Яценко.

Раніше США наклали на Іран торгові ембарго, особливо у сфері інновацій. Як саме американські процесори потрапили до Ірану в обхід санкцій — наразі невідомо.
 

Ще на цю тему