За 9 днів мобілізації в рф до Казахстану прибули понад 1000 кримчан

18:00 02.10.2022

Кількість громадян України - мешканців тимчасово окупованого росією Криму, які прибули на територію Казахстану, вже перевищила понад 1000 осіб.

Про це, як пише QIRIM.News, повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, кількість кримчан постійно збільшується, оскільки значна частина людей ще в дорозі.

"Переважна більшість громадян України, які в'їхали на територію Казахстану (в'їхати в інші країни вони не могли через відсутність закордонних паспортів громадян України) вже на сьогодні опинилися у вкрай скрутній ситуації: внаслідок довгої дороги у них закінчилися кошти, вони позбавлені даху над головою, вони в невіданні, яким чином зможуть потрапити на територію України тощо", - зазначив він.

Чубаров додав, що Координаційний центр Меджлісу кримськотатарського народу з гуманітарних питань вдень і вночі в ручному режимі намагається вирішувати найтерміновіші питання, але тут давно слід застосовувати повноваження Української держави.

"Необхідно якнайшвидше створити Міжвідомчу робочу групу (МЗС, Мінюст, МВС, ДМС, Представництво Президента України в АРК, Прикордонна служба, Меджліс кримськотатарського народу тощо), яка в терміновому режимі прийматиме рішення з питань допомоги громадянам України – жителям тимчасово окупованого Криму, які самоевакуювалися, щоб уникнути примусової мобілізації в російську армію, в їх повернені в Україну, - закликав він.

В той же час, голова Меджлісу кримськотатарського народу повідомив, що вже декілька діб сім'ї громадян України - жителів окупованого Криму, які самоевакуюються з Криму, щоб не бути насильно мобілізованим до російської армії, не дозволяють перетинати кордон інших держав.

Раніше Чубаров заявив, що на кордонах держав, які досі пропускають на свою територію громадян з боку росії, складається вкрай катастрофічна ситуація з громадянами України - мешканцями тимчасово окупованого Криму, які з метою уникнути примусової мобілізації в російську армію, самоевакуювались із Криму.

Як повідомляли QIRIM.News, Координаційний центр Меджлісу почав співпрацю з посольствами Узбекистану та Казахстану у зв’язку із в’їздом жителів Криму після оголошення незаконної мобілізації до збройних сил рф.
 

Ще на цю тему