«Зерновим коридором» з України експортовано 5,5 млн тонн агропродукції за два місяці / Інфографіка

20:30 01.10.2022

В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування, за два місяці роботи зернового коридору з українських портів у Чорному морі вийшло 241 судно, які вивезли 5,5 млн тонн агропродукції до країн Азії, Європи та Африки. 

Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, пише видання Порти України.

Зокрема, у п’ятницю, 30 вересня, в рамках реалізації «зернової ініціативи» з портів Великої Одеси відправлено три судна, які прямують до країн Африки, Азії та Європи. На їх борту понад 45 тис. тонн української агропродукції.

Інфографіка: mtu.gov.ua

У вересні експортовано 3,8 млн тонн агропродукції — в 2,2 разу більше порівняно з серпнем.

"«Зернова ініціатива» успішно працює. У вересні, в порівнянні з серпнем, кількість експортованої продукції зросла у понад два рази, а кількість суден, які вийшли з портів — майже в три рази. Такі показники свідчать про довіру світу до «зернового коридору» і готовність світових інституцій, бізнесу брати участь у купівлі та транспортуванні української агропродукції”, — наголосив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Інфографіка: mtu.gov.ua

Окрім цього, в співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Programme — WFP) уже вийшли 4 судна з понад 120 тис. тонн пшениці для населення Ефіопії, Ємену та Афганістану. Найближчим часом до порту Чорноморськ зайде п’яте судно під завантаження 30 тис. пшениці для Сомалі.

Загалом до країн Африканського континенту було відправлено майже 1 млн тонн зерна.

"Україна залишається гарантом світової продовольчої безпеки. Наявність українського зерна на світових ринках позитивно впливає на рівень цін. Так вартість пшениці на європейських та американських ринках суттєво впала. Продовольство стає доступнішим для тих, хто знаходиться за крок від гуманітарної катастрофи”, — підсумував Кубраков.

Інфографіка: mtu.gov.ua

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

У перший місяць реалізації «зернової ініціативи» з портів Одеса, Чорноморськ та «Південний» зерновим коридором у Чорному морі відправлено 1,72 млн тонн агропродукції, яку вивезли 68 суден до 18 країн світу.
 

Ще на цю тему