Вірменія може вийти з ОДКБ – прем'єр Пашинян

19:30 01.10.2022

Єреван може припинити своє членство в Організації Договору з колективної безпеки на тлі загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.

Такий розвиток подій вважає можливим прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Про це він висловився в інтерв'ю Вірменпрес, повідомляє Укрінформ.

"Нещодавно, в результаті контактів із низкою колег з ОДКБ, я зауважив, що в ОДКБ теж фіксують, що певні суспільні настрої у Вірменії дуже швидко розвиваються. У ході розмови навіть було сказано, що є побоювання, що Вірменія вийде з ОДКБ. Я ж сформулював протилежне, моя реакція була такою, що є побоювання, що ОДКБ вийде з Вірменії", - сказав Пашинян.

Він наголосив, що це «не просто гра слів, це дуже серйозний зміст».

За його словами, раніше під час обговорення в ОДКБ питань безпеки він отримував чіткі запевнення, що кордон Вірменії є червоною лінією для ОДКБ.

«Коли минулого року відбулися події на ділянках Сотка та Хознавара, ми, природно, звернулися до ОДКБ і отримали дуже дивну відповідь, що кордон не демаркований і не делімітований. Звідси постало питання: у такому разі де проходить ця червона лінія?» - наголосив вірменський прем'єр.

Як повідомлялося в ніч проти 13 вересня на кордоні між Вірменією та Азербайджаном спалахнула інтенсивна перестрілка. За кілька днів у сутичках загинули понад 170 військових з обох боків.

Єреван заявив про «широкомасштабні провокації азербайджанської сторони». Натомість влада Азербайджану підкреслила, що обстріл є «відповіддю на провокацію та диверсію з боку Вірменії».

Після цього було досягнуто домовленостей про перемир'я, проте сторони продовжують обстрілювати одна одну.

Міністерство закордонних справ України закликало Азербайджан та Вірменію до політико-дипломатичного врегулювання конфлікту.
 

Ще на цю тему