Президентка Молдови розповіла, чого чекати у разі відключення "Газпромом" газу з 1 жовтня

16:40 30.09.2022

Президентка Молдови Мая Санду розповіла, що Кишиневу досі точно не відомо, чи Молдова продовжить отримувати газ від підсанкційного російського ПАТ «Газпром» після 30 вересня, але до цього сценарію готові.

Як пише "Європейська правда, її цитує TV8.

"Поки що нам не відомо, як вчинить "Газпром", хоча до 1 жовтня залишаються лічені години… У нас є резерви на певний, не дуже довгий період - близько кількох тижнів. Якщо "Газпром" вирішить припинити постачання, попри контракт, ми будемо використовувати ці резерви, а далі уряд задіє плани закупівлі газу з інших джерел", - сказала Мая Санду. 

Єврокомісар Йоганнес Ган зазначив, що ЄС у цій ситуації зробить усе можливе для підтримки Молдови і запропонує газ за адекватною ціною. 

Що стосується електроенергії, Санду зазначила, що обговорюються також різні сценарії і країна, будучи під’єднаною до європейської мережі ENTSO-E, може купувати її. "Ми говоримо з Тирасполем, з Україною і також іншими постачальниками", - зазначила вона.

Раніше повідомлялося, що Молдова обрала сім компаній, які будуть забезпечувати її газом з наступного місяця, якщо "Газпром" припинить постачання.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
 

 

Теми:

Ще на цю тему