Завдяки українським вантажам оператор порту Констанца збільшив прибуток у 4 рази за півріччя 

09:40 29.09.2022

Стивідорна компанія Comvex S.A., яка працює в порту Констнаца у Румунії, у першому півріччі 2022 року збільшила прибуток порівняно з аналогічним періодом минулого року в 4,3 разу — до 51,7 млн леїв (€10,5 млн).

Як повідомили в компанії, такі надприбутки пов’язані зі збільшенням вантажообігу, спричиненим переорієнтацією вантажів через вторгнення РФ в Україну у лютому і блокаду українських портів у Чорному морі, пише видання Порти України.

У порту Констанца перевалку українських вантажів здійснюють 10 операторів. Comvex S.A. є найбільшим серед них — станом на кінець червня оператор обробляв приблизно 70% українського зерна та інших вантажів.

Загалом у першому півріччі 2022 року порт Констанца обробив 37,5 млн тонн вантажів, у тому числі понад 1,3 млн тонн зернових з України.

Порт Констанца обробляє українські зернові вантажі з кінця квітня. На початку липня розпочалося перевантаження українського зерна на рейді порту. Також порт Констанца обробляє вантажі української залізної руди.

Компанія Comvex S.A., заснована в 1991 році, володіє терміналом, що розташований на площі понад 70 га на півдні порту Констанца. Це єдиний термінал для перевалки насипних вантажів у Чорноморському регіоні, який здатний обслуговувати судна-кейпсайзи водотоннажністю до 220 тис. тонн.
 

Ще на цю тему