МЗС Молдови попередило громадян через мобілізацію в Росії

19:20 28.09.2022

Міністерство закордонних справ Молдови у контексті проведення часткової мобілізації в Росії випустило попередження для молдовських громадян.

Про це повідомило молдовське видання NewsMaker, пише "Європейська правда".

Міністерство попередило громадян Молдови, що за участь у збройних конфліктах як найманців у Молдові їм загрожує від 5 до 10 років ув'язнення. А громадянам, які займаються залученням, навчанням та фінансуванням найманців - від 10 до 15 років позбавлення волі. 

МЗС закликало молдовських громадян, які перебувають у Росії, звертатися до посольства Молдови у разі порушення їхніх прав.

Водночас міністерство нагадало молдовським громадянам, які мають російський паспорт, що на території Росії вони вважаються громадянами РФ, і можливості Молдови надати їм консульську підтримку у молдовського диппредставництва обмежені.

МЗС вкотре засудило ескалацію Росією військової агресії проти України, проведення часткової мобілізації та незаконних "референдумів", "які грубо порушують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та норми міжнародного права".

Раніше посольство США у Москві рекомендувало громадянам Сполучених Штатів негайно залишити Росію.

МЗС Естонії, Болгарії та Польщі також порадили громадянам своїх країн не їздити в Росію без нагальної потреби та по можливості виїхати звідти.

Ще на цю тему