Туреччина звинуватила Грецію у перекиданні бронетехніки на острови з невоєнним статусом

17:30 25.09.2022

Турецька влада заявила, що безпілотники зафіксували розміщення грецької бронетехніки на островах Егейського моря з невоєнним статусом, що порушенням міжнародного права.

Как сообщет державне турецьке агентство Anadolu, пише "Європейська правда".

Повідомляється, що грецькі десантні кораблі привезли передану США військову техніку на острови Лесбос та Самос.


За даними турецьких військових, кораблі везли 23 бронетранспортери на Лесбос та 18 на Самос, які мають невійськовий статус. 

За інформацією агентства, техніка переміщалася на острови 18 та 21 вересня.

Нагадаємо, Туреччина і Греція обмінялися черговими звинуваченнями в провокаціях – цього разу інцидент стався в міжнародних водах в Егейському морі, де грецька берегова охорона нібито обстріляла турецький човен.

Хоча і Греція, і Туреччина є членами НАТО, між ними десятиліттями тривають суперечки щодо низки питань, зокрема територіальних претензій в Егейському морі й тамтешнього повітряного простору.

В останні тижні Анкара звинувачувала Афіни в кількох інцидентах, пов'язаних із дією її авіації в регіоні Середземного моря. Це дало турецькому президенту Реджепу Таїпу Ердогану назвати дії Греції "ворожими".

Раніше речник зовнішньополітичної служби ЄС оприлюднив заяву, у якій закликав Ердогана припинити агресивну риторику на адресу Греції.

Ще на цю тему