Нафтогаз розпочинає новий арбітраж проти газпрому

21:00 09.09.2022

НАК "Нафтогаз України" розпочинає новий арбітражний процес проти російського газового монополіста ПАО «газпром».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба компанії.

"Національна акціонера компанія «Нафтогаз України» подала Прохання про арбітраж до Міжнародного арбітражного суду при Міжнародній торгово-промисловій палаті в Парижі (Франція) щодо дій ПАТ «газпром» (російська федерація). Місце проведення арбітражу – Цюрих (Швейцарія)", - йдеться у повідомленні.

Предметом арбітражу буде плата послугу з організації транспортування природного газу територією України, яку газпром не сплатив вчасно та в повному обсязі.

Як повідомлялося, у травні НАК "Нафтогаз України" розпочав передарбітражну процедуру через невиконання газпромом умови "качай або плати" за контрактом на транзит газу, тобто за неповну оплату заброньованих потужностей.

Контракт на транзит між Нафтогазом, ОГТСУ та газпромом було підписано 30 грудня 2019 року. Документ передбачає транзит у 2020 році щонайменше 65 млрд кубометрів, у 2021 - 2024 роках – по 40 млрд кубометрів "блакитного палива". Оплата цих обсягів є гарантованою навіть у разі меншого прокачування через ГТС України.

Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
 

Ще на цю тему