ЗАЕС відключена від останньої основної лінії електропередач, працює один енергоблок – МАГАТЕ

08:30 04.09.2022

Запорізьку АЕС було відключено від останньої основної лінії електропередач, електроенергія постачається по резервній лінії. Також знову відключено один із двох енергоблоків, що працювали.

Як пише Українська правда, про це 3 вересня повідомило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

"Українська Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) в черговий раз втратила зв'язок з останньою магістральною зовнішньою лінією електропередачі, але об'єкт продовжує подавати електроенергію в мережу по резервній лінії", - повдомили в МАГАТЕ.

Український персонал повідомив експертам МАГАТЕ, що четверта 750-кіловольтна лінія електропередач вийшла з ладу. Ще три були втрачені раніше під час воєнних дій.

Електроенергія від АЕС поставляється резервною лінією 330/750 кВ, що з'єднує об'єкт із прилеглою тепловою електростанцією. Ця ж лінія може забезпечити резервне живлення ЗАЕС у разі потреби, зазначили у МАГАТЕ.

"Крім того, керівництво станції поінформувало команду МАГАТЕ про те, що один із двох діючих блоків ЗАЕС у суботу в другій половині дня було відключено через обмеження мережі. Той самий блок №5 було відключено також 1 вересня — у день прибуття генерального директора Гроссі на об'єкт — через внутрішній збій в електропостачанні, але наступного дня його знову підключено", — повідомили в агентстві.

Там додали, що один енергоблок досі працює.

Повідомляється, що 1 вересня внаслідок обстрілу російською армією Запорізької атомної електростанції відключився працюючий 5-й енергоблок, також пошкоджено лінію резервного живлення власних потреб ЗАЕС-330 кВ.

2 вересня "Енергоатом" повідомив, що енергоблок №5 Запорізької АЕС, який був відключений внаслідок обстрілу росіянами, знову під’єднаний до енергомережі.
 

Ще на цю тему