В ЄС заявили, що Росія повинна дотримуватися енергетичних контрактів

20:30 03.09.2022

Європейський Союз заявив, що очікує від Росії дотримання своїх енергетичних контрактів, але попередив, що може впоратися й у разі їхнього невиконання.

Про це повідомляє Sky News, пише Європейська правда.

"Ми очікуємо, що Росія дотримуватиметься контрактів, які у них є. Але навіть якщо використання енергетики як зброї продовжиться чи посилиться, ЄС готовий реагувати", - сказав представник ЄС.

Увечері 2 серпня "Газпром" оголосив про повне зупинення прокачки газу трубопроводом "Північний потік" нібито через виявлену несправність у єдиній компресорній станції "Портова", що продовжує працювати. 

Там стверджують, що під час регламентних робіт на газоперекачувальному агрегаті Trent 60 виявили витік масла по роз'ємах клемних з'єднань кабельних ліній.

У Єврокомісії оголошення "Газпрому" назвали "ще одним підтвердженням його ненадійності як постачальника" і "доказом цинізму Росії".

Раніше "Газпром" припинив поставки в Європу через трубопровід "Північний потік" на три дні, починаючи з середи, щоб провести технічне обслуговування на єдиному робочому газоперекачувальному агрегаті Trent 60.
 

Ще на цю тему