Україна передала документи для приєднання до «митного безвізу»

12:40 01.09.2022

Українська сторона передала європейській стороні необхідні інструменти для приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами (так званий митний безвіз). 

Про це повідомила прес-служба Державної митної служби, пише видання Порти України.

Міжнародне застосування NCTS, у доповнення до реінжинірингу програми авторизованого економічного оператора (АЕО) та системи митних спрощень, — це основний інструмент для швидкого проходження товарів через митницю зі збереженням безпеки на кордоні під час війни. З приєднанням до міжнародних митних конвенцій та запуском відповідних законодавчих змін Україна виконає 81% своїх зобов’язань Угоди про асоціацію з ЄС у митній сфері”, — заявив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

За його словами, досягнення у міжнародній митній політиці суттєво наближають Україну як країну-кандидата до вступу в ЄС.

Для отримання офіційного запрошення Україні потрібна була згода усіх 35 країн-учасниць конвенцій, а це: 27 країн ЄС, 4 країни ЄАВТ (Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн, Швейцарія), Велика Британія, Туреччина, Північна Македонія, Сербія. І відповідне рішення було ухвалено.

Ці ключові політичні рішення в контексті приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту ухвалювалися всіма країнами-партнерками надзвичайно оперативно, все відбулося буквально упродовж останнього місяця. Для нас дуже важлива як солідарність, яку виявляють країни Конвенції, так і їх безпосередня підтримка, яка допомагає Україні послідовно виконувати всі необхідні дії для запровадження європейських митних процедур”, — зазначив заступник голови Держмитслужби Владислав Суворов.

Після приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту, український бізнес зможе користуватися перевагами та спрощеннями, які має бізнес у 35 країнах Конвенції, а також під час переміщення товарів у режимі спільного транзиту працювати за принципом «один транспортний засіб — одна декларація — одна гарантія».

30 серпня Верховна Рада схвалила приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та приєднання України до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Увечері того ж дня Президент України Володимир Зеленський підписав відповідні закони.
 

Ще на цю тему