IMO підтримує поширення «зернової ініціативи» на інші експортні вантажі 

09:00 30.08.2022

Генеральний секретар Міжнародної морської організації (IMO) Кітак Лім у понеділок, 29 серпня, відвідав з робочим візитом Одеський морський порт. 

Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, пише видання Порти України.

Очільник IMO провів зустріч з міністром інфраструктури Олександром Кубраковим, командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України Олексієм Неїжпапою та очільником Одеської обласної військової адміністрації Максимом Марченком. В ході зустрічі сторони обговорили реалізацію «зернової ініціативи», а також безпекові виклики для портів та цивільних суден в Чорному морі.

Сьогодні у фокусі розмови з Генеральним секретарем IMO — розширення дії Ініціативи на інші категорії українського експорту. Водночас ми розуміємо, що масштабування проєкту буде неможливим без покращення безпекової ситуації в Чорному морі. Працюємо разом над тим, щоб безпека мореплавства в ході «зернової ініціативи» моніторилася IMO, а будь-які провокації Росії щодо цивільних суден були чітко зафіксовані”, — зазначив Кубраков.

У свою чергу Кітак Лім підтримав підтримав ідею масштабування ініціативи на інші категорії українського експорту. За його словами, це сприятиме не тільки розвитку економіки України, але й стабілізації ситуації на міжнародних ринках.

Окрім цього, сторони обговорили проблему мінування Росією водних шляхів, роботу Дунайського портового кластеру, впровадження екологічних стандартів роботи портів, а також збитки, завдані Росією портовій інфраструктурі України. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення понад 10 комерційних суден під різними прапорами обстріляно ракетами, в результаті чого загинуло як мінімум 2 моряка. Збитки ж портової інфраструктури сягають понад 600 млн грн.

Наприкінці липня Україна, Туреччина та генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту агропродукції та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.

Перше завантажене судно в рамках ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

За даними МІУ, з портів Великої Одеси за 27 днів роботи зернової ініціативи відправлено 44 судна з 1 млн тонн агропродукції.
 

Ще на цю тему