У Данії вважають, що запроваджувати візові обмеження для росіян варто на рівні всього ЄС

08:20 15.08.2022

За перші п'ять місяців 2022 року в Данії громадянам росії було видано майже втричі більше туристичних віз, ніж за весь 2021 рік. Хоча йдеться про 28 віз на місяць, Данія готова обговорювати обмеження видачі віз громадянам рф на рівні Євросоюзу.

Як передає Укрінформ, інформацію про видані візи міграційна служба Данії надала виданню Politiken.

«За перші п’ять місяців 2022 року громадянам росії видали майже втричі більше туристичних віз, ніж за весь 2021 рік», – повідомляє видання.

За п'ять місяців 2022 року громадянам росії було видано 141 туристичну візу, це - 28 віз на місяць. За 12 місяців 2021 року росіянам видали 49 туристичних віз, тобто близько чотирьох туристичних віз на місяць. Але ця різниця в цифрах може бути пов’язана з обмеженнями на подорожі через коронавірус протягом 2021 року.

Міністр у справах імміграції та інтеграції Коре Дюбвад, який прокоментував ситуацію виданню, сказав, що він був «здивований» цими цифрами.

«Справа не в тому, що 141 особа є великою кількістю і не про заповнюваність літніх будиночків уздовж західного узбережжя, це скоріше принцип», - зауважив він.

Міністр переконаний, що обмеження на видачу віз громадянам рф мають бути введені в рамках ЄС.

«Загальноєвропейська відповідь, яку запропонувала Естонія, є розумною. Зрозуміло, що якщо росіяни можуть в'їхати в одну країну Європи, то в принципі вони можуть в'їхати у всю шенгенську зону. Ось чому санкції мають бути введені в рамках ЄС», – сказав Дюбвад.

Ще на цю тему