Україна надіслала листи в ООН та МАГАТЕ з вимогою направити безпекову місію на Запорізьку АЕС

18:40 08.08.2022

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликав генерального секретаря ООН і МАГАТЕ направити безпекову місію на захоплену росіянами Запорізьку атомну електростанцію.

Про це йдеться у заяві, опублікованій у Телеграм-каналі омбудсмена, передає Укрінформ.

“Вчергове закликаю генерального секретаря ООН, МАГАТЕ і всю світову спільноту вжити можливих заходів для направлення безпекової місії на Запорізьку АЕС, повністю демілітаризувати територію АЕС та надати гарантії безпеки співробітникам атомної станції та мешканцям міста Енергодар для обслуговування станції. Сьогодні підготовлено та відправлено відповідні листи”, - зазначив Лубінець.

За його словами, лише рішучі спільні дії світової спільноти зможуть вберегти мільйони людських життів.

Омбудсмен наголосив, що рф продовжує акти ядерного тероризму по відношенню до об’єктів ЗАЕС та її персоналу.

Лубінець нагадав, що, за інформацією Головного управління розвідки, територія ЗАЕС наразі є замінованою, а окремі співробітники станції піддаються катуванням і насильницьким зникненням, їм надходять погрози. А це загрожує життю співробітників і перешкоджає нормальній роботі об’єкта.

Омбудсмен заявив про кричущу загрозу від перебування російських військових на ЗАЕС не лише для десятків мільйонів українців, а й для усього світу.

“Руйнівні наслідки ядерного тероризму та поширення радіоактивності не «поважають» державні кордони, а радіоактивні викиди розповсюджуються неконтрольовано, наслідки радіоактивного забруднення залишаються на десятки років”, - наголосив Лубінець.

Нагадаємо, російські окупанти відкрито визнають – захоплена Запорізька АЕС використовуватиметься ними для ядерного шантажу.

«Тут буде або російська земля - або випалена пустеля», - заявив начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС РФ, командувач гарнізоном ЗАЕС Валєрій Васильєв
 

Ще на цю тему