На Запорізькій АЕС ризики витоку водню та радіації зберігаються

14:00 08.08.2022

Запорізька атомна електростанція, яка зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу, станом на ранок понеділка, 8 серпня, продовжує працювати з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Як пише ZN.UA, про це повідомили в НЕК «Енергоатом».

Під час російського обстрілу Запорізької АЕС, яка є найбільшою атомною електростанцією Європи, на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист. Як наслідок досі відключений один із трьох працюючих енергоблоків електростанції.

За даними української енергогенеруючої компанії, внаслідок атаки серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Попри спроби персоналу стабілізувати ситуацію, ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин залишаються. Також високою є пожежна небезпека.

Також пошкоджені три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС.

«Український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень», - зазначили в «Енергоатомі», та підкреслили, що Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України.

Нагадаємо, Запорізька атомна електростанція в Енергодарі Запорізької області знаходиться під російською окупацією з березня. 5-7 серпня окупанти кілька разів обстріляли промисловий майданчик атомної електростанції, пошкодивши високовольтну лінію автотрансформатора, азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус. Після обстрілів довелося розвантажити та відключити четвертий енергоблок.

Окупанти цілеспрямовано руйнують зв’язки станції з українською енергосистемою, щоб залишити південь України без електрики, пояснили в «Енергоатомі».

Очільник МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі назвав неприпустимими бойові дії поблизу та безпосередньо на території АЕС, організація готова відправити безпекову місію, однак потрібна згода України і РФ.
 

Ще на цю тему