Кулеба вимагає розслідувати дезінформацію CBS News про контрабанду зброї з України

15:40 08.08.2022

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вимагає у американської телерадіокомпанії CBS News провести внутрішнє розслідування через публікацію дезінформації про те, що лише 30% поставленої союзниками Україні зброї потрапляє на фронт.

Американське видання зацитувало литовського волонтера Йонаса Охмана, який заявив, що «лише 30% постачання західної зброї зрештою доходить до українських військових», бо після перетину кордону «із нею щось відбувається», пише ZN.UA.

Згодом CBS News повідомило, що видалило твіт, який рекламував матеріал «Озброюючи Україну», у якому цитувався засновник некомерційної організації Blue-Yellow Йонас Охман. Також в саму статтю внесли зміни та прибрали категоричну тональність.

«Вітаємо перший крок, але цього недостатньо. Ви ввели в оману величезну аудиторію, ділячись необґрунтованими заявами та підриваючи довіру до поставок життєво необхідної військової допомоги нації, яка протистоїть агресії та геноциду. Має бути проведене внутрішнє розслідування, хто і чому це зробив», - відреагував у свою чергу Кулеба.

Напередодні радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що інформації вкиди про «чорний ринок зброї» в Україні є справою рук російської пропаганди, яка намагається дискредитувати Україну в очах західних суспільств.

Фільм «Озброюючи Україну» вийшов на телеканалі CBS 4 серпня. У ньому, серед іншого американець засновник військової компанії Mozart Group Енді Мілборн, стверджує, що частина західного озброєння — дрони, бронежилети, каски тощо — не доходить до лінії фронту.

Це вже не перший закид Україні у питанні контрабанди зброї, наданої партнерами. Зокрема їз подібною заявою 21 липня виступи в офіційний представник Європолу Ян Оп Ген Оорт.
 

Ще на цю тему