Росія готується до посилення репресій у Криму - Чубаров

15:00 06.08.2022

Позбавлення професійного статусу трьох адвокатів, які багато років захищали в Криму активістів, що переслідуються з політичних мотивів, свідчить про підготовку росії до подальшого посилення репресій на окупованому півострові.

Таку думку висловив у Телеграмі голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає Укрінформ.

«Очевидно, що це не лише помста російських окупантів адвокатам - кримським татарам, а й підготовка до проведення у Криму ще більш масштабних репресій проти корінного кримськотатарського народу», - зазначив Чубаров.

За його словами, для окупованого рф Криму, де лише одиниці з числа адвокатів наважуються захищати політв'язнів, більшість із яких є кримськими татарами, це дуже відчутний удар зі сторони російських загарбників.

Адвокат Микола Полозов назвав такі дії окупаційної «влади» реакцією на активну роботу юристів із захисту представників корінного народу України - кримських татар, повідомляє "Кримська солідарність".

«Деактивуючи кримських адвокатів, окупаційна влада прагне вибити ґрунт із-під ніг у тих, хто ще готовий до мирного опору, хто не прийняв окупацію та її наслідки», - вважає Полозов.

Нагадаємо, адвокатська палата Чеченської Республіки позбавила кримських адвокатів Лілю Гемеджі, Рустема Камілєва і Назіма Шейхмамбетова професійного статусу. Юристи не зможуть брати участь у кримінальних справах та не мають права складати іспит на повторне набуття статусу протягом цілого року.

За даними Кримської правозахисної групи, щонайменше 127 громадян України перебувають у місцях позбавлення волі в рамках політично мотивованого та/або релігійного кримінального переслідування в Криму.
 

Ще на цю тему