Обхід санкцій: наближенні до путіна олігархи скористались лазівкою у законах Британії

18:00 04.08.2022

Найближче бізнес-оточення Володимира Путіна, що потрапило під санкції, знайшли лазівку у законі Великої Британії, яка може допомогти обійти антиросійські санкції. 

Як повідомляє BBC, мова йде про Аркадія та Бориса Ротенбергів – партнерів російського диктатора по дзюдо, пише ZN.UA.

Зазначається, що у 2016-2017 роках уряд Британії зобов'язав майже всі британські компанії ідентифікувати своїх справжніх власників. Однак при цьому був виняток - його чомусь зробили для такої форми власності, як "англійське обмежене партнерство" (ELP). До сьогодні було створено понад 4500 таких "обмежених партнерств", з'ясувало спільне розслідування BBC та Finance Uncovered.

На відміну від більшості компаній, ELP не мають окремої юридичної особи. В уряді Великої Британії кажуть, що ELP не можуть володіти активами, не мають бенефіціарного власника та не можуть законно відкривати банківські рахунки самостійно. Але розслідування свідчить про інше.

Близько 25% усіх "обмежених партнерств", створених з 2017 року, були засновані чотирма спеціалізованими агентствами, які мають великий досвід створення анонімних компаній для клієнтів у Східній Європі та колишньому СРСР. Деякі з цих компаній були пов'язані з фінансовими злочинами, зокрема відмиванням грошей.

Серед тих, хто скористався секретністю ELP, були й Ротенберги.
 

Ще на цю тему