Рашисти знайшли безпечне місце, щоб провести «парад» Чорноморського флоту 

20:20 02.08.2022

Щоб хоч десь провести «парад» Чорноморського флоту в цьому році, рашистам довелось «заховатись» аж у Сирію.

Портал Navy Recognition з посиланням на кремлівських пропагандонів розповів, що 31 липня росіяни провели свої святкування «дня вмф» на базі в сирійському Тартусі, пише DEFENSE EXPRESS

Головна особливість цього заходу – для створення «парадної картинки» ворог залучив чотири кораблі Чорноморського флоту - носії «Калібрів», які застрягли в Середземному морі на початку війни, у лютому 2022 року. І схоже, це був єдиний «парад», який у цьому році змогло провести командування ЧФ РФ. 

Якщо говорити більш розгорнутіше – для проведення параду в Тартусі росіяни залучили порядка 10 кораблів свого ВМФ, зокрема – ракетний крейсер проекту 1164 "Маршал Устинов", великий протичовновий корабель "Вице-адмирал Кулаков" та фрегат "Адмирал Касатонов" (усі три – зі складу Північного флоту ВМФ РФ).

Ну і також – фрегат "Адмирал Григорович", ракетний корвет "Орехово-Зуево", та підводні човни "Краснодар" та "Новороссийск", що формально належать до складу Чорноморського флоту РФ.

Ці чотири "чорноморських" кораблі рашистів можуть нести сумарно до 24 крилатих ракет "Калибр" на борту. Станом на 24 лютого 2022 року вони перебували в Середземному морі поблизу берегів Сирії, та не змогли пройти назад в тимчасово окупований Крим, бо Туреччина заборонила прохід кораблям рашистів.

З цього випливає дві новини. Перша – росіяни уже 5 місяць війни тримають в Середземному морі угрупування свого ВМФ в складі 2 ракетних крейсерів та 5 кораблів-носіїв "Калібрів", що очевидно як мінімум примушує НАТО відволікати значний наряд сил на ізоляцію цієї загрози. З іншої сторони, рашисти так досі й не вигадали, що робити зі своїми чотирма "чорноморськими" кораблями, які не зможуть довго "бовтатись" біля берегів Сирії без належного докового обслуговування.
 

Ще на цю тему