Росія вимагає дотримання прав сербів у новому конфлікті з Косовом

20:00 01.08.2022

Речник Кремля Дмитрій Пєсков заявив, що Москва повністю підтримує "конструктивну позицію" Белграда у новому конфлікті з Косовом.

Про це він сказав журналістам у понеділок, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство "Интерфакс".

"Ми абсолютно підтримуємо Сербію, ми поруч із косовськими сербами. Ми вважаємо, що це абсолютно необґрунтовані вимоги", - сказав Пєсков, маючи на увазі вимоги влади Косова щодо нового порядку видачі документів.

Уряд Косова на місяць відклав рішення щодо посвідчень особи і номерів авто для косовських сербів
Він заявив, що загострення вдалося вночі уникнути, "але ця ситуація лише відкладена на один місяць".

"Ми підтримуємо миролюбну та конструктивну позицію, зайняту Белградом у цьому контексті", - додав Пєсков.

За його словами, на думку РФ, країни, які визнали Косово та які є гарантами, повинні вжити весь свій вплив для того, щоб "застерегти владу Косова щодо прийняття якихось непродуманих кроків, здатних призвести до подальшої ескалації напруженості". 

"І, звичайно, ми вимагаємо, щоб усі права сербів були дотримані", - сказав речник Кремля.

В Сербії заявили, що їхня армія не перетинала кордон Косова
Нагадаємо, у неділю на півночі частково визнаного Косова місцеві серби почали будувати барикади, протестуючи проти рішення Приштини про перереєстрацію транспортних засобів та ідентифікаційних карток, яке мало почати діяти з 1 серпня. Також увечері надходили повідомлення про стрілянину.

В ніч на понеділок уряд Косова вирішив на 30 днів відтермінувати застосування рішення за умови, що косовські серби розблокують дороги.

Північ Косова заселена етнічними сербами, які негативно ставляться до відокремлення регіону від Сербії. Тому там досі користуються сербською валютою та мають сербське громадянство. 

Угода 2011 року між Сербією та Косовом передбачала тимчасове – терміном на 5 років, використання мешканцями півночі Косова нейтральних документів та номерних знаків. Попри те, що перехідний період вже давно завершився, всі спроби примусити косовських сербів перейти на косовські документи викликали масові протести. Белград активно підтримує косовських сербів.

Ще на цю тему