АЕС для Росатома в Туреччині замість турецької компанії будуватиме російська

18:30 31.07.2022

Енергетична компанія Akkuyu Nukleer AS, що контролюється корпорацією Росатом, розірвала свій контракт з турецьким будівельником IC Ictas на користь російського TSM Enerji щодо завершення будівництва АЕС на території Туреччини. 

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на Bloomberg.

Чітких аргументів анулювання контракту з IC Ictas російська сторона не надає, однак зазначає, що підрядники, які виконують проект, повинні володіти компетентностями для виконання робіт в інтенсивному темпі. 

Представники IC Ictas звинувачують Росатом в умисному намаганні знизити кількість турецьких підрядників в проєкті. Напередодні генеральна директорка Akkuyu Nukleer Анастасія Зотєєва, апелюючи до колишнього підрядника, заявила, що частка турецьких компаній в проєкті навпаки зростає.

Наразі невідомо чи вплине зміна підрядника на графік будівництва АЕС, перший енергоблок якої Туреччина планує запустити вже у 2023 році.

Компанія Росатом перераховує своїм дочірнім компаніям, які займаються будівництвом АЕС в Туреччині, кошти за допомогою банків, котрі потрапили під санкції через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
 

Ще на цю тему