росія почала новий вид гібридної світової війни – Макрон

08:00 28.07.2022

Президент Франції Еммануель Макрон під час свого турне країнами Африки заявив, що росія є однією з останніх колоніальних держав, яка розпочала новий тип гібридної світової війни.

Про це повідомляє телеканал BFMTV, передає Укрінформ.

Зокрема, у Беніні, відповідаючи на запитання про можливе припинення постачання російського газу та рішення ЄС скоротити його споживання, Макрон заявив, що «росія є однією з останніх імперських колоніальних держав».

«росія фактично почала новий вид гібридної світової війни», – також сказав він під час пресконференції.

«Вона вирішила, що інформація, енергетика та продовольство є військовими інструментами, поставленими на службу континентальної імперіалістичної війни проти України», – додав Макрон.

При цьому президент Франції під час перебування в Африці, континенті, який, за його словами, «постраждав від колоніального імперіалізму», застеріг країни від російських обіцянок: “росія вирішила вторгнутися в сусідню країну, щоб захистити там свої інтереси», – наголосив він.

Макрон також відзначив дезінформаційні атаки російських ЗМІ під виглядом використання “демократичних засобів”.

«росія в усьому світі є однією з країн, яка з найбільшою силою використовує інструменти пропаганди. RT France і Sputnik розносять пропаганду на службі режиму, який їм платить», – сказав Макрон.

За його словами, це один із головних інструментів росії для «ведення війни», яку Макрон називає «гібридом» між воєнною силою і м’якою силою.

Зазначається, що глава французької держави як ніколи використовує свій африканський тур для боротьби з російським впливом на континенті. Під час обговорення продовольчої безпеки в таких країнах, як Камерун або Бенін, Макрон засудив шантаж з боку росії.

«Це вони (росія - ред.) блокували зернові в Україні і регулюють їх. Не було ніяких санкцій на продовольство. Це вони, хто вирішують», – сказав він.

Президент Франції також згадав енергетику - однин із елементів гібридної війни, яку росія без вагань використає в Європі. “Я апелюю до почуття відповідальності росії”, яка, за його словами, повинна віднайти шлях розуму.

Ще на цю тему