У Болгарії провалилася остання спроба сформувати уряд

18:20 27.07.2022

Соціалістична партія Болгарії відмовилася від планів запропонувати новий коаліційний уряд після того, як не змогла зібрати більшість у парламенті, що означає дострокові вибори в країні восени.

Про це, як пише Європейська правда, повідомляє Reuters.

Президенту Румену Радєву тепер доведеться призначити тимчасовий уряд для управління Болгарією до проведення нових виборів, швидше за все, у жовтні.

Соціалісти зробили третій і останній крок у спробі сформувати уряд після того, як минулого місяця коаліційний уряд прем’єр-міністра-реформіста Кирила Петкова було повалено через вотум недовіри після втрати більшості.

«Стало зрозуміло, що немає більшості, яка бажає боротися з корупцією... У такому випадку ми завтра повернемо президенту невиконаний мандат на формування уряду», - сказав Георгі Свіленський, високопоставлений член Соціалістичної партії.

Соціалісти домовилися зі своїми партнерами в уряді, що йде, про шестимісячну програму боротьби з широко поширеним хабарництвом і запропонували заходи, щоб допомогти підприємствам зі стрімко зростаючими цінами, але не змогли заручитися підтримкою колишнього союзника, партії ITN.

Їхня спроба поставити програму на голосування в парламенті була відхилена депутатами, яскраво продемонструвавши відсутність більшості.

Політична криза в Болгарії почалася у червні, коли популістська партія «Є такий народ» вийшла з чотирипартійної правлячої коаліції. Опозиційна партія ГЕРБ на чолі з колишнім прем'єр-міністром Бойком Борисовим ініціювала вотум недовіри, і уряд Кирила Петкова було відправлено у відставку.

Найбільша партія у парламенті — «Зміни продовжуються» — намагалася сформувати новий уряд, але не змогла зібрати 121 депутата і вирішила не пропонувати новий уряд.

Після оголошення вотуму недовіри уряду колишній прем’єр-міністр Кирил Петков звинуватив Росію та потужну мафію його країни, додаж видання.

Ще на цю тему