В естонській Нарві, де більшість - росіяни, не планують прибирати монумент з радянським танком
Мер естонського міста Нарва Катрі Райк підтвердила, що міська влада не планує демонтаж радянського монумента-танка, тому що більшість містян були би проти цього.
Як пише "Європейська правда", про це повідомляє ERR.
Мер сказала, що керівництво міста не мало планів прибирати танк з публічного простору, чи перефарбовувати його у рожевий - як запропонували у редакційній статті журналісти Eesti Päevaleh, або переміщувати у фортецю Нарви, оскільки танк - з іншої історичної епохи і був би там не на своєму місці.
У Вільнюсі з військового кладовища приберуть пам’ятник радянським воякам
"Цей танк зараз - не найбільша проблема в Естонії і у Нарві. Опалення, ціни на електроенергію, ситуація на ринку праці, освіта - інших питань для нашої уваги вистачає", - зазначила Райк.
Щодо петиції про референдум у місті щодо подальшої долі танка, на підтримку якої зараз збирають підписи, мер зазначила, що ініціативу розглянуть, але проводити таке опитування було би недоцільно, тому що "результат зрозумілий заздалегідь" і для російськомовних жителів Нарви це важливий символ, який вони пов’язують із звільненням Естонії від нацистських військ.
Мер зауважила також, що, окрім танка, у Нарві ще зо двадцять інших радянських пам’ятників, і обговорення щодо подальшої долі деяких із них можливо більш на часі.
Райк пригадала також слова прем’єрки Каї Каллас про те, що Росія завжди використовувала напругу й розкол у суспільстві на свою користь, коли готувала агресію проти якоїсь країни, і якщо громадяни Естонії будуть займатися з’ясуванням стосунків між собою, то будуть вразливішими, ніж зберігаючи єдність.
Мер додала, що чекає чіткого сигналу від керівництва країни і профільних міністерств щодо того, як бути з радянськими пам’ятниками.
Зазначимо, Нарва - найбільше переважно російськомовне місто в Естонії і розташоване фактично на кордоні з РФ. Переважна більшість жителів (понад 80%) - етнічні росіяни, близько 36% мають російське громадянство.
Ще на цю тему
- 10.08.2026 Міністр оборони Литви не вважає навмисною провокацією РФ дрони, що залітали до країни
- 10.08.2026 РФ может готовить диверсии в странах Балтии для отвлечения внимания от Украины
- 31.07.2026 Учения на Чудском озере и фейковая «демократизация»: Эстония оценила новые гибридные угрозы РФ
- 29.07.2026 На кордоні Литви й Білорусі виявили незавершений тунель
- 27.07.2026 Винищувачі НАТО чотири рази підіймалися у повітря для супроводу літаків РФ над Балтією
- 27.07.2026 Беларусь использует мигрантов для поддержки войны РФ — Эстония
- 25.07.2026 Албанія засудила удар Росії по почесному консульству Латвії у Слов’янську
- 21.07.2026 Сдавал военные объекты и склады: в Латвии вынесли приговор агенту ГРУ
- 17.07.2026 Естонія закликала ЄС радикально посилити візову політику щодо росіян
- 17.07.2026 Латвія посилила захист критичної інфраструктури через можливі провокації РФ
- 15.07.2026 Президент Латвії підтвердив наявність даних про можливі диверсії РФ
- 15.07.2026 Президент Литви: Росія готує атаку на нашу інфраструктуру