Суд Туреччини підтримав рішення Ердогана про вихід зі Стамбульської конвенції

15:20 20.07.2022

Вищий адміністративний суд Туреччини ухвалив, що рішення президента Реджепа Тайіпа Ердогана про вихід країни зі Стамбульської конвенції було законним, відхиливши клопотання про його скасування.

Про це повідомляє Associated Press, пише "Європейська правда".

Торік Ердоган вивів Туреччину зі Стамбульської конвенції Ради Європи, що викликало засудження з боку груп захисту прав жінок і західних країн. Історична конвенція була підписана у Стамбулі у 2011 році.

Декілька груп захисту прав жінок та інших організацій подали петицію до Державної ради, стверджуючи, що рішення Ердогана вийти з договору за допомогою президентського указу було незаконним. Проте судді суду більшістю голосів відхилили клопотання.

Йилмаз Тунч, член правлячої партії Ердогана, привітав рішення суду, заявивши, що воно покладе край "обговоренням, позбавленим правової основи".

Лідер основної опозиційної партії Кемаль Киличдароглу пообіцяв повернути Туреччину під дію конвенції "протягом тижня або навіть 24 години", якщо його лівоцентристська партія прийде до влади на виборах наступного року.

Нагадаємо, 18 липня Україна офіційно передала документи про ратифікацію Стамбульської конвенції заступнику генерального секретаря Ради Європи Бьорну Берге і таким чином завершила процес ратифікації.

Детальніше про значення Стамбульської конвенції для євроінтеграції - у статті Гендер з обмеженнями: що змінить провал або успіх ратифікації Стамбульської конвенції

Ще на цю тему