Франція вже до осені повністю забезпечить себе газом, не купуючи його у рф

09:00 17.07.2022

На випадок можливого відключення російського газу європейцям буде потрібна загальна мобілізація зусиль — від диверсифікації джерел до економії енергії.

Про це, як повідомляє НВ.Бізнес, заявив президент Франції Емманюель Макрон під час інтерв'ю місцевим телеканалам з нагоди національного свята, яке відзначається 14 липня.

«Франція завдяки своїй енергетичній моделі мало залежить від російського газу — це менше ніж 20% наших потреб. І ми вже розпочали диверсифікацію», — зазначив Макрон.

Він повідомив, що Франція шукає газ у альтернативних постачальників із початку вторгнення РФ до України. Країна опрацьовує заходи для збереження обсягів газу, що використовуються, без участі РФ. Йдеться про таких постачальників, як Норвегія, Катар, Алжир, Сполучені Штати та інші.

Терміни визначено, завдання поставлено. Німеччина оголосила дати остаточної відмови від вугілля та нафти з Росії

«Ми відновлюємо резерви, щоби мати восени майже 100% наших запасів. І ми, французи, цього досягли. ( …) Інші економіки, зокрема Німеччина, набагато більш залежні від газу, і їм потрібно допомогти», — продовжив Макрон.

Нарешті, пояснив французький президент, держави ЄС мають колективно слідувати «логіці помірності».

«Я вже зараз проситиму установи державної адміністрації, наші великі промислові групи підготувати цього літа план, націлений на ситуацію, за якої споживається менше енергії», — повідомив глава держави.

Він розраховує на відповідальність суб'єктів, щоб «зробити зусилля і споживати менше» — економити на опаленні та освітленні.

Макрон вважає дуже корисною боротьбу проти «розбазарювання енергії». «Це дуже добре для клімату та для (енергетичної, — ред.) незалежності», — сказав президент Франції.

Як повідомлялося, Макрон також заявив, що потрібно бути готовими до продовження війни в Україні. За його словами, літо та початок осені «безперечно, будуть дуже важкими».

«Я кажу, що ця війна триватиме, але Франція завжди зможе допомогти Україні», — сказав він.
 

Ще на цю тему