З Севастополя в море виведено дві третини російських підводних човнів \ фото

09:30 10.07.2022

З Севастополя в море виведено чотири із шести підводних човнів проекту «Варшав'янка».

Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

На східному березі Південної бухти біля причалу в даний час стоять два підводні човни цього проекту зі складу 4-ї окремої бригади підводних човнів. Усього у складі Чорноморського флоту Росії шість підводних човнів проекту 636.3 «Варшав'янка»: Б-261 «Новоросійськ», Б-237 «Ростов-на-Дону», Б-262 «Старий Оскол», Б-265 «Краснодар», Б- 268 «Великий Новгород» та Б-271 «Колпіно».

Як повідомляли Крим.Реалії, 5 липня у Севастополі залишалася лише одна субмарина проекту «Варшав'янка».

Також у складі Чорноморського флоту є підводний човен «Алроса» проекту 877В «Палтус», але він, як повідомляли Крим.Реалії, після проведення ходових випробувань знову став на ремонт до 13-го судноремонтного заводу в Кілен-бухті.

Українське оперативне командування «Південь» уночі 9 липня повідомило, що через шторм у Чорному морі скоротилося російське корабельне угруповання.

«З погіршенням погоди, посиленням у Чорному морі шторму, вороже корабельне угруповання скорочено майже вдвічі. На варті залишилися два надводні, один підводний ракетоносій і три великі десантні кораблі. Напоготові 20 крилатих ракет типу «Калібр», – йдеться у повідомленні.

Підводні човни типу «Варшав'янка» несуть крилаті ракети типу «Калібр», що застосовуються, у різних модифікаціях, за морськими та наземними цілями. Кожен підводний човен озброєний чотирма такими ракетами. Також після модернізації крилатих ракет типу «Калібр» може нести підводний човен «Алроса».

Ще на цю тему