Європарламент привітав рішення відкрити двері ЄС для України та Молдови

07:20 07.07.2022

Депутати Європейського парламенту привітали рішення надати Україні та Молдові статус кандидатів на членство в Європейському Союзі та продовжувати надавати підтримку цим країнам.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Європарламенту, передає Укрінформ.

Зазначається, що багато євродепутатів зауважували, що шлях до членства буде довгим і вимагатиме багатьох реформ для обох країн.

«Вони також наголосили, що до того часу ЄС повинен знайти інші способи підтримки цих країн, у тому числі за допомогою військового обладнання», – йдеться у повідомленні.

Крім того, депутати наголошували, що держави-члени Євросоюзу повинні бути більш амбітними, щоб зміцнити ЄС та боротися з кризами.

Також були обговорені такі теми, як ставлення до країн Західних Балкан і розблокування їхнього членства, заклик Європарламенту створити конвенцію для перегляду договорів ЄС, стосовно чого, як зазначається в повідомленні, “багато євродепутатів критикували відсутність амбіцій Ради в цій сфері, наголошуючи на нагальній потребі реформувати ЄС та його функціонування”.

Серед іншого євродепутати підкреслювали необхідність більш скоординованих дій для розв'язання таких проблем, як різке зростання цін на енергоносії, дефіцит газу через російську війну проти України, зростання інфляції та наслідки для домогосподарств, зокрема, кілька євродепутатів від різних політичних груп закликали обмежити ціни на бензин.

Інші обговорювані теми включали необхідність реформування системи надання притулку та міграції в ЄС, приєднання більшої кількості країн ЄС до Шенгенської зони тощо.

Ще на цю тему