ЄС має бути готовим до повного відключення російського газу - голова Єврокомісії

17:40 06.07.2022

Країни Європейського Союзу мають бути готовими до різних сценаріїв, у тому числі до повного припинення постачання російського газу.

Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Європарламенті у середу, пише УНН.

«Нам необхідно вже зараз готуватися до подальших перебоїв із постачанням газу і навіть до повного припинення постачання російського газу. Для прикладу: сьогодні 12 держав-членів вже безпосередньо торкнулися часткове або повне відключення російського газу. Це очевидно: путін продовжує використовувати енергію як зброю», – заявила фон дер Ляйєн.

Саме тому, за її словами, Європейська комісія зараз працює над планом дій у надзвичайній ситуації. Його буде представлено до середини липня.

«Держави-члени мають свої національні плани дій у надзвичайних ситуаціях. Це добре, але я думаю, що нам потрібна європейська співпраця та спільні дії, як 27-и. Ми повинні бути впевнені, що у разі повного припинення постачання газ надходитиме туди, де він найбільше потрібен. Ми маємо забезпечити європейську солідарність. І нам потрібно захистити єдиний ринок, а також ланцюжки поставок у промисловості», – наголосила голова ЄК.

Теми:

Ще на цю тему