Австралія на рік скасувала мита на український імпорт

18:40 05.07.2022

Уряд Австралії ухвалив рішення про скасування мит на імпорт з України на один рік.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві міністра торгівлі й туризму країни Дона Фаррелла.

«Уряд Австралії оголосив про скасування мит на імпорт до Австралії з України. Цей захід, який є частиною пакету підтримки, озвученого прем'єр-міністром за підсумками його візиту до Києва, набуває чинності (з 4 липня – ред.). Такий крок слідує за аналогічними діями наших міжнародних партнерів, таких як Європейський Союз і Велика Британія», - сказав він.

За словами Фаррелла, у 2021 році український імпорт до Австралії становив близько 122 млн дол. Він також додав, що рішення уряду передбачає зниження мит з 5% до нуля протягом 12 місяців на низку товарів, які виробляються в Україні. При цьому, акцизні збори на паливо, алкогольні та тютюнових виробів, залишаться в силі.

«Австралія засуджує односторонню, незаконну та аморальну агресію росії проти народу України. Наше поточне рішення демонструє нашу відданість підтримці економіки України, оскільки вона має справу з триваючими руйнівними наслідками від вторгнення росії», - зазначив міністр.

Як повідомляв видання, прем‘єр-міністр Австралії Ентоні Албанії на спільному з президентом Володимиром Зеленським брифінгу в Києві 3 липня заявив про намір звільнити українські товари від ввізного мита, як це вже зробили деякі країни.
 

Ще на цю тему