Європейська поштова асоціація призупинила членство пошт росії та білорусі

21:00 01.07.2022

Асоціація Європейських державних поштових операторів PostEurop призупинила членські права пошт росії та білорусі.

Про це йдеться у релізі АТ Укрпошта, який є у розпорядженні Укрінформу.

«Асоціація Європейських державних поштових операторів PostEurop призупинила членські права «пошти росії» та «белпошти». Це безпрецедентне рішення за всю історію існування організації, що є регіональним союзом у рамках Всесвітнього поштового союзу. Рішення про тимчасове призупинення членства поштових операторів країн-агресорів вступило в силу 23 червня 2022 року», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Рада директорів PostEurop призупинила членство країн-агресорів на час агресивних дій щодо України. Найближче наступне засідання генасамблеї PostEurop, на якому асоціація може переглянути своє рішення щодо пошт країн-агресорів, відбудеться 5 жовтня.

В Укрпошті пояснили, що тимчасове призупинення членства пошт росії та білорусі у PostEurop, крім репутаційних втрат, означає втрату можливості брати участь в цивілізованому розвитку поштової галузі, зокрема у обговоренні та створенні нових митних систем, впровадження нових логістичних технологій, реалізацію спільних з поштами інших країн проєктів з прискореної доставки.

«Фактично ці дві країни виключені зі світової поштової повістки. Кожна країна-член Всесвітнього поштового союзу залишає за собою право вирішувати в індивідуальному порядку, як працювати з поштами росії та білорусі. Проте виключення їх з професійної спільноти поштовиків є індикатором для прийняття рішення щодо форм співпраці з ними», - зауважили в Укрпошті.

PostEurop представляє 55 поштових операторів з 53 країн та територій Європи, які обробляють 60 млрд відправлень щороку. Асоціація є регіональним союзом у рамках Всесвітнього поштового союзу, який послідовно з початку війни засуджує дії росії.

Як повідомлялося, країни-члени Всесвітнього поштового союзу нададуть АТ Укрпошта фінансову підтримку на відновлення інфраструктури, яка була зруйнована через російську агресію.
 

Ще на цю тему