Лукашенко вважає, що Литва оголосила Росії війну

21:00 25.06.2022

Самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко на зустрічі з Владіміром Путіним у Петербурзі порівняв рішення Вільнюса обмежити транзит до Калінінградської області з оголошенням війни.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Лукашенко сказав, що Білорусь дуже напружує ситуація і політика, яку ведуть Польща і Литва. За його словами, він "не розуміє, навіщо це їм треба - конфронтація". 

Лукашенко сказав, що поведінка сусідів агресивна - і це на собі відчуває також Росія.

"Потік інформації щодо їх замислу зупинити транзит з Росії через Білорусь в Калінінград, ізолювати Калінінград… Це схоже на оголошення якоїсь війни. Це недопустимо - такі речі в сучасних умовах", - сказав Лукашенко.

Він також поскаржився Путіну, що його дуже турбують "питання тренувальних польотів літаків США та НАТО, які тренуються нести ядерні боєголовки". 

"Нас це дуже напружує. Тому я прошу вас розглянути питання дзеркальної відповіді на ці речі. Без перебору. Вони тренуються нести ядерні боєголовки. Ви, будь ласка, допоможіть нам хоча б пристосувати наші літаки, які у нас є, які можуть нести ядерні заряди", - заявив Лукашенко.

Нагадаємо, Литва обмежила транзит сталі та чорних металів до Калінінградської області, посилаючись на роз'яснення ЄС.

Москва заявила, що транзитні обмеження порушують міжнародні угоди і пригрозила відповіддю.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що ЄС перевірить юридичні аспекти вказівок Єврокомісії щодо санкцій, відповідно до яких Литва обмежила транзит до Калінінграда.

Теми:

Ще на цю тему