Шольц закликає світ не зменшувати тиску на росію

09:00 25.06.2022

Світова спільнота не може дозволити собі послаблювати тиск на росію, яка намагається створити глобальну продовольчу кризу.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у зверненні до учасників Міжнародної конференції з продовольчої безпеки, пише Укринформ.

«президент путін ще кілька тижнів тому пообіцяв, що стане можливим експорт зерна з України, насамперед морем. Але така обіцянка нічого не варта, якщо вона не виконується», - заявив глава німецького уряду.

росія, сказав він, повинна допомогти уможливити експорт і врешті-решт почати працювати разом з ООН.

Шольц закликав усіх не знижувати політичного тиску на відповідальних у москві, хто легко може прийняти відповідні рішення.

«Йдеться також про глобальну солідарність», - зауважив політик.

Шольц послався на дані Всесвітньої продовольчої програми ООН, згідно з якими 323 млн людей можуть опинитися перед загрозою виживання через нестачу продуктів харчування, і це «важко собі уявити». З них 47 млн – ті, хто поповнив цю групу через російську війну в Україні, підкреслив канцлер.

Він зазначив, що в час, коли в багатьох куточках Африканського континенту помирають діти, старі та хворі, в багатьох куточках України не можуть зібрати врожай через війну. Водночас у чорноморських портах і на елеваторах лежать мільйони тонн зерна, яке не можна експортувати. А мільйони фермерів по всьому світу не можуть через високі ціни купити пальне та добрива.

«Відповідальність за цю ескалацію несе росія, і лише вона», - констатував Шольц, додавши, що людству загрожує найсильніший голод за десятиліття.

Країни, які входять у Global Crisis Response Group, ініційовану генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, намагаються знайти солідарні та всеосяжні рішення проблеми, сказав глава німецького уряду.

Разом з ООН, ЄС, Україною, Туреччиною і росією проводяться інтенсивні переговори з метою якнайшвидшого відновлення українського експорту продукції аграрного сектору через порти. Паралельно ведеться робота з налагодження інших шляхів експорту – залізницею і автомобільним транспортом.

У співпраці зі Світовим банком було започатковано Глобальний альянс за безпеку продовольства, у рамках якого Німеччина пообіцяла на цілі продовольчої безпеки додатково 430 млн євро. Шольц запросив усіх долучитися до ініціативи.

На конференції 24 червня в Берліні федеральний уряд працюватиме над тим, щоб інші донори також взяли зобов’язання в найближчі тижні. Але конкретних обіцянок щодо фінансової допомоги на Берлінській конференції не очікується, вона не є донорською.

Протягом багатьох років федеральний уряд Німеччини був другим за величиною донором у світі після США. Лише цього року Німеччина інвестує близько 4 млрд євро в гуманітарну продовольчу допомогу та кризові продовольчі системи.

Теми:

Ще на цю тему