Румунія забезпечила транзит понад мільйона тон зерна з України через порт Констанца

11:30 18.06.2022

Румунія забезпечила транзит і перевантаження в порту Констанца понад 1 млн тон зернових з України від початку повномасштабного російського вторгнення. 

Про це заявив президент Румунії Клаус Йоганніс, повідомляє Укрінформ.

«Ми бачимо, що є ще один елемент шантажу з боку Росії — вона обернула на зброю експорт зернових з глобальними наслідками. Ми сьогодні говорили про можливі шляхи розв’язання продовольчої кризи», — сказав Йоганніс на спільній з лідерами України, Німеччини, Франції та Італії прес-конференції у Києві у четвер, 16 червня.

Він зауважив, що одним з можливих шляхів є транзит українського експорту через Румунію, яка вже слугує як перевалочний пункт зернових.

«Ми працюємо над тим, щоб знайти найліпші рішення для забезпечення транзиту через наш румунський чорноморський порт Констанцу і також наш порт на Дунаї. Від початку російської навали порт Констанца забезпечив вже транзит понад мільйона тонн зернових з України», — поінформував румунський президент.

Йоганніс також заявив, що невиправдану і нічим не спровоковану агресію Росії треба зупинити.

«Ми обговорили з Президентом Зеленським конкретні шляхи, як подолати цю екзистенційну загрозу. Ми й надалі шукатимемо комплексні рішення, як допомогти Україні чинити опір російській навалі», — наголосив він.

Україна вважається житницею світу, проте з огляду на російську загарбницьку війну українська аграрна економіка більше не може використовувати важливі морські порти для експорту. Тож необхідно відкрити нові маршрути по суші, а також організувати вантажівки та вагони-зерновози для поїздів.

ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі. Через блокування українських морських портів Росією близько 20 млн тонн збіжжя залишаються заблокованими в Україні.

В умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.
 

Ще на цю тему