В Україні заочно судитимуть двох суддів рф за переслідування моряків у Керченській протоці
За незаконне кримінальне переслідування українських військовополонених моряків заочно судитимуть ще двох окупаційних суддів.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт прокуратури АР Крим.
«До суду скеровано обвинувальні акти стосовно двох «суддів» Київського районного суду м. Сімферополя. Дії обвинувачених кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у листопаді 2018 року у Чорному морі були захоплені в полон члени екіпажу катерів Військово-Морських сил Збройних сил України «Бердянськ», «Нікополь» та буксира «Яни Капу». У подальшому окупаційні правоохоронці незаконно порушили проти українських моряків кримінальну справу за нібито «незаконний перетин державного кордону рф», тобто за злочин, який вони не вчиняли.
Вказані дії є серйозним порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, оскільки військовополонених можна притягувати до кримінальної відповідальності тільки за воєнні злочини. Однак обвинувачені, які у складі колегії суддів, проігнорували відповідний статус українських військових та задовольнили незаконне клопотання про обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, уточнили в прокуратурі.
Наголошується, що таким чином «судді» порушили ряд статей Женевської конвенції, зокрема статті 84, відповідно до якої військовополонених повинен судити лише військовий суд, та статті 130, яка зазначає, що позбавлення військовополоненого права на справедливий та належний судовий процес – це серйозне порушення міжнародного гуманітарного права.
Досудове розслідування здійснювалося CУ ГУ СБУ в АР Крим.
Раніше правоохоронці автономії скерували обвинувальні акти стосовно одного із вказаних суддів за ч. 1 ст. 438 КК України. Встановлено, що обвинувачений причетний до незаконного кримінального переслідування учасників мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля Верховної Ради АР Крим 26 лютого 2014 року, а також незаконного засудження українського активіста.
Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада 2018 року біля берегів тимчасово окупованого Криму російські прикордонники обстріляли і захопили три українські військові кораблі - катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”. Було затримано 24 моряків, яких звинуватили в незаконному перетині кордону росії.
Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року зобов'язав росію негайно звільнити всіх моряків і дати їм змогу повернутися в Україну, а також повернути кораблі.
7 вересня між Україною і росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, під час якого, зокрема, були звільнені 24 полонені моряки.
18 листопада 2019 року в акваторії Чорного моря рф передала Україні захоплені кораблі.
Ще на цю тему
- 01.07.2022 Пассажиров из Крыма в Херсонскую область оккупанты будут возить на автобусах с вооруженной охраной
- 27.06.2022 ДБР повідомило про підозру в держзраді ще одному командиру російського ракетного катера
- 03.06.2022 «Кто-то захотел сделать из меня террориста». Отец срочника с крейсера «Москва» рассказал, что к нему приходили «из серьезного ведомства»
- 31.05.2022 Росія в Криму планує організувати призов випускників коледжів - Денісова
- 30.05.2022 В окупованому Сімферополі чоловік намагався підпалити військкомат
- 27.05.2022 Окупований РФ Крим став одним із найнебезпечніших місць в Європі – Зеленський
- 15.05.2022 Через значні втрати в Україні РФ доукомплектовує членами екіпажів кораблів морську піхоту, - Генштаб ЗСУ
- 01.05.2022 Предназначенные на защиту госграницы рф деньги генерал ФСБ потратил на ведомственное жилье в Крыму
- 26.04.2022 Аксенов продлил действие «желтого» уровня террористической опасности в Крыму
- 22.04.2022 Щоб не допустити зрив «мобілізації» росіяни закривають Крим на в'їзд і виїзд - Генштаб
- 21.04.2022 В КримSOS створили реєстр з 18 військових комісарів, які незаконно призивають кримчан до армії рф
- 21.04.2022 У КримSOS назвали 18 посадовців, які проводили примусовий призов кримчан до армії рф