У Туреччину прибули ЗРК Patriot / Фото

14:20 14.06.2022

Батарея систем протиповітряної та протиракетної оборони Patriot прибула з Іспанії в Мерсін, що на півдні Туреччини.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на новинну платформу SavunmaSanayiST.

«10 червня логістичний корабель ВМС Іспанії YSABEL досяг порту Мерсін. Корабель доставив батарею системи протиповітряної та протиракетної оборони Patriot», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наразі немає інформації про те, чи батарея ЗРК прибула для оновлення старої на базі в Інджірліку, чи це додаткова батарея Patriot

Видання вказує, що ЗРК Patriot розгорнуті на півдні Туреччини з метою запобігти можливому запуску балістичної ракети з Сирії. Також на базі в Інджірліку є батарея Patriot PAC-2, але її завданням є лише захист американського контингенту в Інджірліку.

Раніше ЗМІ оприлюднили інформацію, що США на переговорах з Туреччиною порушили питання про можливість відправлення в Україну зенітних комплексів С-400 виробництва росії, які належать Анкарі. У Туреччині згодом заявили, що перш ніж обговорювати таку можливість, країна має отримати без будь-яких умов винищувачі F-35 та системи ППО Patriot.

Туреччина та росія уклали контракт на передачу систем С-400 на суму 2,5 млрд доларів у 2017 році. У липні 2019-го було здійснено перші поставки. Вашингтон у відповідь на купівлю Анкарою чотирьох дивізіонів С-400 виключив Туреччину з партнерів програми виробництва новітнього винищувача F-35, а також відкликав пропозицію про постачання зенітних комплексів Patriot.

Фото з сайту savunmasanayist.com
 

Ще на цю тему