Урядова криза в Болгарії: глава МЗС і міністр енергетики подали у відставку

19:00 13.06.2022

Двоє міністрів болгарської популістської партії "Є такий народ" – Александр Ніколов і Теодора Генчовська, міністри енергетики та закордонних справ – у понеділок подали у відставку.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє видання Novinite.

Цим відставкам передували відставки міністрів партії "Є такий народ" Гроздана Караджова (Міністерство регіонального розвитку та благоустрою) та Радостіна Васильєва (Мінспорту). Вони стали результатом рішення Славі Тріфонова вивести свою партію з правлячої коаліції.

Таким чином, усі чотири представники "Є такий народ" в уряді тепер є міністрами у відставці.

"Причини відставки міністра Ніколова з уряду суто політичні. Вони пов’язані з рішенням партії "Є такий народ", з квоти якої обрано міністра енергетики, піти з керівництва країною. Александр Ніколов продовжить виконувати свої конституційні обов'язки до обрання наступника", - йдеться у повідомленні Міненерго.

"Причина відставки пов'язана з рішенням партії "Є такий народ" про відкликання своїх міністрів з уряду", – йдеться в повідомленні МЗС.

Відставки має прийняти прем'єр-міністр, і він винесе це питання на голосування в Національні збори. Потім прем’єр-міністр призначає нових міністрів. Термінів для цієї процедури немає, і звільнення міністрів може затягнутися.

Минулого тижня болгарська популістська партія "Є такий народ" оголосила про вихід з чотирипартійної правлячої коаліції, яка прийшла до влади у грудні.

Тріфонов заявив, що його партія не погоджується з переглядом державного бюджету і звинуватив провідну центристську партію "Продовжуємо зміни" (РР) у тому, що вона веде країну до банкрутства, залучаючи нові борги та не досягаючи результатів у боротьбі з корупцією.

Він також звинуватив правлячу PP у спробі зняти вето на початок переговорів щодо вступу до ЄС із Північною Македонією, ігноруючи національні інтереси Болгарії.

Ще на цю тему