Кулеба: Надання Україні статусу кандидата в ЄС – перемога для всіх, Європі потрібно подолати свій страх

13:00 12.06.2022

Статус кандидата на вступ до Євросоюзу для України принесе користь усім сторонам. 

Але для того, щоб прийняти вирішальне рішення, Європа повинна подолати свій страх і відмовитися від стереотипів, які нав’язувала Росія десятиліттями. Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба,пише ZN.UA.

На думку дипломата, червневий саміт ЄС, на якому буде розглядатися питання України, може стати історичним. Кулеба вважає, що він має всі шанси, щоб покласти край тривалій «політиці невизначеності» Європи щодо України.

«Ми на фінішній прямій до саміту ЄС, на якому вирішиться доля статусу кандидата для України. Чому цей статус настільки важливий? Він юридично закріпить Україну в проєкті європейської інтеграції. Це жирна крапка після десятиріч європейської політики стратегічної невизначеності щодо України. Невизначеності, яка перестала бути конструктивною. Це руйнування багаторічного російського наративу про те, що «Україну в ЄС не чекають», – написав міністр у Facebook.

Крім того, Кулеба наголосив, що останні кроки на шляху до отримання статусу кандидата в ЄС будуть для країни найскладнішими. На думку глави МЗС, більшість країн Європи зараз розуміють, що прийняття рішення на користь України стане виграшним кроком для всіх. Тим не менш, залишаються і ті, хто й досі керується певними стереотипами і страхом.

«Це win-win для всіх. Потрібно лише перестрибнути чергові стереотипи та страхи. Ми активно допомагаємо у цьому нашим європейським друзям. Вирішальна мить вже близько», – підсумував Кулеба.
 

Ще на цю тему