Висновок щодо статусу кандидата для України буде до кінця наступного тижня – фон дер Ляєн

08:00 12.06.2022

Європейська комісія завершить обговорення висновку щодо статусу кандидата у члени ЄС для України до кінця наступного тижня.

Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн після перемовин з Президентом України Володимиром Зеленським у Києві, повідомляє Укрінформ.

"Як ви знаєте, зараз Європейська комісія готує свої рекомендації – так званий висновок для країн-членів ЄС. Ми день і ніч працювали над цією оцінкою. Я вам у квітні пообіцяла, що ми будемо працювати над цим невтомно. Наші обговорення дозволять нам завершити цю роботу до кінця наступного тижня", - сказала фон дер Ляєн.

Вона додала, що напрямок руху відомий - «це дуже заслужений напрямок», і ЄС дуже високо цінує зусилля і рішучість, яких докладає Україна та її громадяни на цьому шляху.

«Люди довели свою мотивацію і свою рішучу налаштованість, тому я переконана, що ми разом зможемо подолати цю страшну війну, спільно відбудуємо і модернізуємо цю прекрасну країну. Я хочу завершити словами «Слава Україні», - сказала очільниця Єврокомісії.

Як повідомлялося, голова Євроради Шарль Мішель заявив під час візиту до Києва 20 квітня, що Європейська комісія до кінця червня оголосить перші висновки щодо статусу кандидата для України, після чого це питання буде включене в порядок денний Європейської ради.

Президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі 28 лютого 2022 року.
 

Ще на цю тему