ЄБРР спрямує €50 мільйонів кредиту на підтримку ліквідності Укрзалізниці

09:29 11.06.2022

Європейський банк реконструкції та розвитку спрямує кредит в обсязі 50 млн євро на забезпечення ліквідності, зокрема, фінансування критично важливих потреб АТ «Укрзалізниця».

Відповідні угоди підписали міністр фінансів Сергій Марченко, голова правління УЗ Олександр Камишин та президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо, передає Мінфін.

«Як у перші дні війни, так і зараз, працівники Укрзалізниці демонструють героїзм, перевозячи наших громадян у більш безпечні регіони України та забезпечуючи гуманітарну безпеку України, за що ми їм безмежно вдячні. Угода дозволить забезпечити для Укрзалізниці належне фінансування потреб, що виникли у зв’язку зі злочинними діями рф», – сказав очільник Міністерства фінансів.

Зазначається, що внесення змін до угод в рамках діючого Проєкту електрифікації української залізниці дозволить спрямувати частину кредиту ЄБРР в обсязі 50 млн євро на забезпечення ліквідності для фінансування критично важливих потреб Укрзалізниці.

Перепрофільована частина кредиту ЄБРР буде забезпечена гарантією Європейського фонду сталого розвитку (ЄФСР), що є фінансовим механізмом Плану зовнішніх інвестицій ЄС.

Ще на цю тему