Болгарія не зняла вето щодо планів Північної Македонії на вступ в ЄС

10:40 10.06.2022

Болгарія висунула умови для скасування вето, яке блокує переговори Північної Македонії про вступ до Європейського Союзу, і працює над тим, щоб Брюссель гарантував виконання цих умов.

Про це Петков сказав у четвер після зустрічі з комісаром ЄС з питань розширення Олівером Варгеї, повідомляє Європейська правда з посиланням на агентство Reuters.

Петков, чий уряд в середу втратив більшість у парламенті, відкинув звинувачення колишнього союзника по коаліції в тому, що він готовий зняти вето Болгарії, нехтуючи її національними інтересами.

“Болгарія має три чіткі умови, якщо ми хочемо побачити прогрес у питанні з Північною Македонією”, - сказав Петков журналістам.

“Ми працюємо разом, щоб побачити, чи зможе ЄС виступити гарантом цих умов”, - додав він.

Болгарія наполягає, щоб Північна Македонія схвалила конституційні гарантії для захисту прав болгар, які проживають у країні, а також досягла прогресу в деяких історичних питаннях.

У 2020 році Болгарія відмовилася затвердити рамки переговорів про членство Північної Македонії в ЄС через розбіжності з приводу історії та мови та блокує переговори досі.

Варгеї під час свого четвертого за останні пів року візиту до Болгарії висловив розчарування тим, що досі рішення виходу з глухого кута у питанні Північної Македонії, не знайдено.

Союзники Болгарії по ЄС і НАТО наполягають на укладенні угоди, яка зміцнить європейські перспективи Скоп'є на наступному саміті ЄС наприкінці червня та допоможе обмежити вплив Росії на Західних Балканах в умовах війни в Україні.

“Той факт, що я продовжую повертатися сюди, означає, що рішення досі немає, що дуже засмучує”, - зазначив Варгеї.

Як відомо, червневий саміт ЄС розгляне заяву України на вступ до Євросоюзу.

В Єврокомісії заявили, що колегія комісарів скоріше за все розгляне проєкт висновку щодо заявок на вступ до ЄС України, Молдови та Грузії 17 червня.
 

Ще на цю тему