Уряд Грузії подав до суду на президента країни

09:00 09.06.2022

Уряд Грузії звернувся з позовом проти Саломе Зурабішвілі до Конституційного суду, вимагаючи роз'яснити повноваження гілок влади при призначенні послів.

Про це повідомляє Новини Грузія.

В правлячій партії заявляють, що причиною звернення кабміну до Конституційного суду стала відмова президента призначити колишнього посла у США Давида Бакрадзе постпредом при ООН замість Кахі Імнадзе.

Сталося це в той час, поки глава держави вперше за 25 років здійснює державний візит до Італії, оскільки Грузія очікує на рішення про надання статусу країни-кандидата в ЄС.

«Самі судіть – чи доцільно розпочинати таку позовну заяву, коли президент перебуває з візитом за кордоном? Я вважаю це неприйнятним. Це можна було зробити іншим часом і за інших обставин», – сказав парламентський секретар президента Георгій Мсхіладзе.

«Грузинська мрія» підтримала кандидатуру безпартійного кандидата Саломе Зурабішвілі на президентських виборах 2018 року. Через кілька років ЗМІ все частіше почали повідомляти про конфлікти очільниці держави й урядущої команди.

Після початку війни в Україні спір став публічним: у березні Зурабішвілі під час виступу в парламенті заявила, що уряд відмовив їй у проведенні офіційних візитів до Європи. Через це зустрічі Зурабішвілі після офіційних стали неформальними та особистими.

Ще на цю тему