Московська церква в Україні придумала, як зупинити масовий перехід парафій

10:00 28.05.2022

Собор засудив війну і виразив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні.

У п'ятницю, 27 травня, Собор Української Православної Церкви Московського патріархату ухвалив рішення про повну самостійність і незалежність від РПЦ. Про це повідомляється на сайті УПЦ.

Собор, який відбувся в Києві, розглянув питання церковного життя, що виникли внаслідок військової агресії РФ проти України і ухвалив низку важливих рішень.

«Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви», – йдеться у повідомленні.

Водночас, Собор звернувся до влади України та РФ з проханням «продовжувати переговорний процес, щоб зупинити кровопролиття».

У другій частині свого звернення УПЦ заявляє про «відсутність єдності в українському православ’ї». Священослужителі скаржаться на нібито «силові захоплення храмів та примусові переводи парафій». Через це представники УПЦ закликають духовенство з ПЦУ до діалогу.

Нагадаємо, що сьогодні у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії з 11:00 відбувається зібрання Церкви Московського патріархату, яке предстоятель, митрополит Онуфрій анонсував ще 23 травня

Тим часом, до ПЦУ з 24 лютого перейшли вже більше 400 громад. 

Теми: