Глава МЗС Фінляндії: переговори з Туреччиною щодо НАТО можуть тривати тижні

13:00 23.05.2022

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто вважає, що проблеми з Туреччиною щодо вступу до НАТО буде вирішено, але не обіцяє швидкого прогресу у переговорах.

Про це пише Yle, повідомляє Європейська правда.

«Кілька днів тому я сказав, що це, як мінімум, питання днів. Як запобіжний захід тепер можна сказати, що це може зайняти кілька тижнів», - сказав Хаавісто.

Хаавісто зазначив, що крайнім терміном є саміт НАТО в Мадриді наприкінці червня. «Я оптимістично налаштований, що проблеми буде вирішено, але може пройти якийсь час», - сказав він.

Список вимог Туреччини включає екстрадицію людей, класифікованих Анкарою як терористи, та ослаблення ембарго на постачання зброї.

За словами Хаавісто, Фінляндія могла б, наприклад, запевнити Туреччину в тому, що уважніше стежитиме за зв'язками терористів з Робочою партією Курдистану.

«Такі гарантії, безумовно, можна дати Туреччині. Оскільки РПК вважається терористичною організацією в Європі, ми не маємо допустити терористичної діяльності й у Фінляндії», - сказав він.

Однак міністр зазначив, що Фінляндія не може видати Туреччині членів РПК або людей, які, ймовірно, пов'язані з цією організацією, без правосуддя.

«Політичні рішення не можуть впливати на функціонування судової системи. Це є основним принципом», - сказав він.

Нагадаємо, президент Туреччини Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив лідерам Швеції та Фінляндії умови їхнього вступу до НАТО.

Після цього Ердоган провів переговори з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом.
 

Ще на цю тему