Підводний човен Чорноморського флоту Росії, що вийшов з ремонту, знову відбуксирували на судноремонтний завод \фото

10:00 22.05.2022

З Південної бухти Севастополя відбуксирували у Кілен-бухту підводний човен «Алроса» Чорноморського флоту Росії. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Підводний човен тягнули два буксири, на його палубі було близько десяти матросів, троє офіцерів – на ходовій рубці. Менш ніж за годину підводний човен із Південної бухти відбуксирували в Кілен-бухту, де розташований 13 судноремонтний завод Чорноморського флоту.


Минулого тижня «Алроса» вийшла з ремонту та проходила підготовку до виходу на ходові випробування.

На початку травня пресслужба судноремонтного підприємства повідомила, що завод завершив ремонт найстарішого на Чорноморському флоті підводного човна «Алроса».

«Днями підводний човен залишить акваторію Кілен-бухти та перейде до рідного причалу. Потім протягом травня відбудуться заводські ходові випробування, після яких субмарина повернеться у флотський стрій», – йшлося у повідомленні.

Підводний човен Б-281 «Алроса» (за класифікацією НАТО – Kilo, – КР) введений у дію в 1990 році, оснащений експериментальним водометним рушієм замість гвинта. До 2013 року довгий час була єдиним діючим підводним човном Чорноморського флоту Росії. Озброєння становлять шість торпедних апаратів калібру 533 мм, до 18 торпед або 24 мін. Після модернізації отримав можливість стріляти крилатими ракетами типу «Калібр».

Влітку 2014 року Б-871 було поставлено на ремонт та модернізацію на 13-му судноремонтному заводі у Севастополі. Ремонт мав завершитися у 2015 році, але терміни його початку та закінчення неодноразово переносили.

Ще на цю тему