Ірландія під час головування в РЄ домагатиметься відповідальності Росії за злочин агресії

17:30 21.05.2022

Уряд Ірландії планує використати своє шестимісячне головування в Раді Європи, щоб сформувати міжнародну підтримку для притягнення Росії до відповідальності за злочин агресії проти України.

Про це заявив міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковні у п’ятницю, 20 травня, повідомляє Zmina з посиланням на видання The Irish Times.

Саймон Ковні додав, що його країна прагне домовитися про “колективний підхід” до притягнення Росії до відповідальності за злочини в Україні, поки вона очолює орган із 46 країн, який сприяє демократії, правам людини та верховенству права.

Серед основних питань, якими має опікуватись Рада Європи під час президентства Ірландії, реакція на агресію Росії, боротьба з новими порушеннями прав людини та підтримка системи ЄСПЛ, юрисдикція якого поширюється на всі країни–члени РЄ.

У коментарі The Irish Times Ковні повідомив, що говорив з деякими членами Ради про те, що можна зробити для досягнення консенсусу щодо механізму притягнення Росії до юридичної відповідальності за злочин агресії. Він нагадав, що Міжнародний кримінальний суд має юрисдикцію розглядати воєнні злочини та злочини проти людства, але не розглядати злочини агресії однієї країни проти іншої.

«Про це було багато політичних дебатів на міжнародному рівні, але наразі з цього питання не досягнуто жодного консенсусу. Я думаю, що Рада Європи була б гарним органом, щоб знайти вирішення. Це те, чого ми будемо намагатися досягти», – сказав Ковні.

Парламентська асамблея Ради Європи раніше закликала всіх її членів терміново створити трибунал з мандатом «розслідувати та переслідувати злочин агресії політичного і військового керівництва Російської Федерації».

Російську Федерацію Комітет міністрів РЄ виключив з Ради Європи 16 березня. Раніше рішення про це прийняла Парламентська асамблея Ради Європи. 

Але попри виключення Європейська конвенція з прав людини продовжуватиме діяти в країні до вересня, протягом шести місяців після виключення.
 

Ще на цю тему