Поряд із ембарго на російську нафту важливо зупинити її транспортування суднами під прапорами країн Євросоюзу - ОП

09:00 19.05.2022

Експорт нафти приносить РФ близько 1 млрд доларів США на день, тому вкрай важливо негайно припинити постачання.

Росія зможе обійти санкції Євросоюзу та продовжити заробляти гроші на продажі нафти, тому Україна наполягає на запровадженні заборони на транспортування російської нафти судами під прапорами країн ЄС. На цьому наголосив радник президента України з економічних питань Олег Устенко американському виданню Politico, пише ZN.UA.

"Країни Євросоюзу зараз активно обговорюють шостий пакет санкцій проти РФ. Зокрема, тривають суперечки, чи передбачатиме він заборону транспортувати російську нафту до третіх країн суднам під прапором ЄС", - написали в Офісі президента, цитуючи Politico.

Як зазначає видання, ця пропозиція Європейської комісії була відкинута Грецією, Мальтою та Кіпром через занепокоєння, що їхні судновласники програють конкуренцію, а економіка зазнає збитків.

Група захисту клімату Global Witness підрахувала, що судна, якими володіють або управляють у Греції, на Кіпрі чи Мальті або які ходять під їхніми прапорами, вивезли з російських портів щонайменше 150 млн барелів нафти у період з 24 лютого до 10 травня.

"Згідно зі звітом Lloyd's List, грецькі судновласники фактично активізували постачання російської нафти у квітні: на них припадало 76 зі 190 танкерів, які доставляли нафту або нафтопродукти з ключових російських портів, у порівнянні з 30 зі 172 танкерів за той же період минулого року", - зазначило видання. 

У 2021-му році Росія отримала від продажу нафти й газу 45% надходжень до бюджету.

Устенко зазначив, що експорт нафти приносить РФ близько 1 млрд доларів США на день, тому вкрай важливо негайно припинити постачання.

"Ви можете собі уявити, скільки ракет і бомб вони можуть купити, щоб бомбардувати наші міста, вбивати наших громадян, ґвалтувати наших жінок... Політики в ЄС говорять про гроші, а ми – про життя", – зазначив Устенко.

Раніше повідомлялося, що деякі країни Європейського Союзу готові відкласти нафтове ембарго для Росії на невизначений термін через принципову позицію Угорщини, яка відмовляється підтримувати санкції проти держави-агресори. У ЄС вважають, що це прискорить запровадження шостого санкційного пакета хоча б в обмеженому обсязі.

Питання обмеження експорту енергоносіїв з Російської Федерації активно дискутується до ЄС та одностайності у тому, яке ж рішення ухвалити, поки що немає.
 

Ще на цю тему